Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2019, 00:00

Veľká premena Hlavnej stanice sa odkladá. Miliónové investície zatiaľ nebudú

Železnice vypovedali zmluvy s niektorými bufetmi na bratislavskej Hlavnej stanici. Vrátiť sa budú môcť až po novom roku – a modernejšie.

Hlavné mesto dostane ešte pred hokejovými majstrovstvami sveta vynovenú vlakovú stanicu. V auguste minulého roka to na tlačovej besede sľuboval premiér Peter Pellegrini s tým, že vláda vyčlení pre Železnice Slovenskej republiky 2,8 milióna eur na rekonštrukcie. Namiesto toho sa zanedbané priestory dočkajú len kozmetických úprav. A za zlomok spomínanej sumy.

Peniaze zatiaľ nevyužili
„Trojmiliónový balík na rekonštrukciu bratislavskej Hlavnej stanice zostane zatiaľ nedotknutý. Železnice Slovenskej republiky sa rozhodli pred hokejovými majstrovstvami sveta stanicu urýchlene upratať a premaľovať z vlastných zdrojov,“ povedal hovorca štátneho podniku Michal Lukáč. Zhruba za pol milióna eur premaľujú fasádu, vymenia polepy na sklených plochách, vymenia nápis na streche budovy, interiérové osvetlenie, vyčistia podlahu, zábradlia, obklad a olištujú káble.

V týchto dňoch robotníci pracujú na fasáde plechovej prístavby, ktorá bude po novom svetlejšia. Na čistení interiéru sa pracuje najmä v noci. „Zhotovitelia sa v zmluvách zaväzujú, že práce budú vykonané do 30. apríla 2019, teda do začiatku majstrovstiev sveta v hokeji,“ uis

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.