Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.03.2019, 07:59

Vláda pokračuje výjazdovým rokovaním. Región na východe má dostať milión eur

Najviac financií, a to po 150-tisíc eur, by malo ísť na dofinancovanie verejného parkoviska v rekreačnej zóne v Lipanoch.

Vláda pokračuje výjazdovým rokovaním. Región na východe má dostať milión eur
Zdroj: TASR – František Iván

Dvojdňové výjazdové rokovanie vlády, ktoré sa začalo v utorok 19. marca v Gelnici, pokračuje v stredu v Lipanoch. Vládny kabinet sa bude venovať priebežným informáciám o realizácii akčného plánu rozvoja okresu Sabinov. 

Vláda bude rokovať aj o poskytnutí regionálneho príspevku vo výške jeden milión eur, ktorý má byť uvoľnený do 30. apríla.

Najviac financií, a to po 150-tisíc eur, by malo ísť na dofinancovanie verejného parkoviska v rekreačnej zóne v Lipanoch. Mesto by malo získať aj 90-tisíc eur na revitalizáciu parku na Námestí sv. Martina, 50-tisíc eur na rekonštrukciu mestskej galérie či 25-tisíc eur na obnovu tribúny futbalového štadióna.

Vláda by mala vyčleniť aj 130-tisíc eur na modernizáciu športového areálu v Sabinove, najmä na výstavbu a rekonštrukciu hokejových a futbalových šatní a rekonštrukciu futbalového štadióna.

Ďalších 55-tisíc eur by malo smerovať na obstaranie a nainštalovanie novej vzduchotechniky a klimatizácie v miestnom kine.

Viaceré obce by mali získať finančné prostriedky na rekonštrukciu miestnych komunikácií. Finančnú pomoc by mali dostať aj viaceré cirkvi a cirkevné zbory. 

S tohtoročnými výjazdovými rokovaniami začala vláda 16. januára, keď zasadala v Snine, o deň neskôr v Levoči. Vo februári vládny kabinet navštívil Revúcu (12.2.) a obec Jesenské (13.2.). V utorok (19.3.) vláda zasadala v Gelnici. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.