Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.03.2019, 00:00

Kriticky zadlžené nemocnice. Štát opäť do nich nalial milióny

Pätinu prostriedkov v druhom kole oddlžovania získala najväčšia bratislavská nemocnica.

Kriticky zadlžené nemocnice. Štát opäť do nich nalial milióny
Zdroj: TASR

Kriticky zadlžené štátne nemocnice si už piatykrát rozdelili desiatky miliónov eur. Ministerstvo zdravotníctva v pondelok informovalo, že ukončilo druhé z troch kôl súčasnej série oddlžovaní zdravotníckych zariadení. „Výsledná suma oddlžených pohľadávok z Fixného diskontu je viac ako 400-tisíc eur a suma oddlžených pohľadávok z elektronickej aukcie je 54,7 milióna eur,“ vyčíslila hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Podľa Koncepcie oddlženia, ktorú vláda odklepla pred dvoma rokmi, boli peniaze použité na uhradenie faktúr, ktoré mohli byť dva roky po splatnosti už v decembri 2016. To znamená, že vyplatené dlžoby dostanú rôzne firmy v niektorých prípadoch aj po piatich rokoch.


Financie však nie sú ešte úplne vyčerpané. Na tretie kolo oddlžovania by malo byť pre nemocnice k dispozícii ešte 191 miliónov. Pod

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.