Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2019, 15:06 Aktualizované dňa 19.03.2019 o 15:16

"Zostáva len niekoľko dní." Harabin chce konať, vyzýva ľudí, aby mu nahlásili možný volebný podvod

Štefan Harabin žiada o pomoc aj členov volebných komisí.

Štefan Harabin chce preveriť nezrovnalosti, prípadne podozrivé konanie počas 1. kola prezidentských volieb. Harabin vyzýva na Facebooku ľudí, aby mu takéto konanie nahlasovali.

Harabin zároveň zdôraznil, že vzhľadom na krátkosť času žiada rýchle reakcie. "Zostáva len niekoľko dní."

S podnetom na Ústavný súd sa môže obrátiť do 10 dní od vyhlásenia výsledkov volieb. Po tomto termíne by už Ústavný súd jeho sťažnosť neprijal.

Z dôvodu podozrenia z manipulácie volieb prosím všetkých, ktorí si všimli nezrovnalosti alebo podozrivé konanie počas volieb týkajúce sa volebných lístkov, zostavenia volebných komisií alebo čohokoľvek iného, aby napísalI, najlepšie aj s dôkazmi poprípade s výpoveďami overenými u notára," píše Harabin.

​Harabin žiada o pomoc aj členov volebných komisí.

"Chcel by som požiadať aj priamo členov volebných komisií o informácie o podozrivo vysokých počtoch voličov voliacich na základe volebných preukazov mimo svojho trvalého bydliska. Práve tu mohlo dôjsť k podvodu," doplnil Harabin. Harabin počas volebnej noci už manipuláciu volieb spomínal. Na otázku, ako bude postupovať, odpovedal stále dookola. "Podľa práva."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.