Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2019, 00:00

V prvom kole volilo 1 500 väzňov

Medzi odsúdenými bol favoritom Štefan Harabin. HN prinášajú prehľad najzaujímavejších čísel prvého kola prezidentských volieb.

V prvom kole volilo 1 500 väzňov
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

2,145 milióna platných volebných hlasov bolo odovzdaných v prvom kole prezidentských volieb. Takmer 13-tisíc odovzdaných obálok obsahovalo neplatné hlasy. Oprávnených voliť bolo 4,429 milióna ľudí, neprišla teda ani polovica.

5,34 percenta. O toľko vyššia bola volebná účasť v porovnaní s prvým kolom prezidentských volieb pred piatimi rokmi. Viac ľudí prišlo k schránkam len pri prvej verejnej voľbe v roku 1999. V druhom kole možno očakávať ešte väčší záujem, okrem prezidentských volieb v roku 2004 sa tento trend zakaždým potvrdil.

5 940 volebných okrskov prijímalo v prvom kole prezidentských volieb hlasy voličov. Najväčší bol v bratislavskej Petržalke s viac než 94-tisíc zapísanými voličmi, najmenší v obci Príkra vo svidníckom okrese

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.