Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.03.2019, 15:46

Prívrženci aj odporcovia politiky Smeru. Šefčovič volil s tými, ktorí ho poznajú desaťročia

Maroš Šefčovič prišiel odovzdať svoj hlas ešte dopoludnia.

Zhruba dve desiatky novinárov vrátane českých či maďarských televíznych štábov, ale i susedia z Veternicovej ulice v Karlovej Vsi.

Tí všetci privítali Maroša Šefčoviča, ktorý krátko pred pol jedenástou dopoludnia odovzdal svoj hlas na ZŠ Alexandra Dubčeka na Majerníkovej ulici v Bratislave.

Ľudia z okolia školy sa v jej budove striedali už od siedmej hodiny, kedy sa po celom Slovensku otvorili volebne miestnosti.

Medzi nimi bolo aj veľa ľudí, ktorí Šefčoviča osobne poznajú. Práve v Karlovej Vsi, na neďalekej Veternicovej ulici, totiž býva. A tam ho často stretávajú jeho susedia v čase, keď domov zavíta z Bruselu, kde vykonáva funkciu podpredsedu Európskej komisie pre energetiku.

Mnohí ľudia z Veternicovej ulice tak svojho suseda dobre poznajú. "Samozrejme, je to slušná rodina. Teraz tu bývajú jeho dve dcéry. Aj keď príde pán Šefčovič na návštevu z Bruselu, vždy sa pozdraví a prehodí pár slov," povedal Jozef Mačišák, ktorý sa s kandidátom na prezidenta pozná už takmer tri desaťročia.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.