Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2019, 12:34

Haščák poskytol stanovisko ku Kočnerovi: Nevidím dôvod prihlásiť sa na polícii

  • Šéf finančnej skupiny reagoval na medializované informácie.
  • Marian Kočner mal podnikateľovi pár dní pred vraždou expresívne napísať, že pracuje na odstránení nejakého muža.
Haščák poskytol stanovisko ku Kočnerovi: Nevidím dôvod prihlásiť sa na polícii
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Šef Penty Jaroslav Haščák vo svojom stanovisku poprel, že by niekedy mal komunikovať s Marianom Kočnerom ohľadne fyzickej likvidácie akejkoľvek osoby.

​"Nikdy som s Mariánom Kočnerom nekomunikoval, a to ani len v náznakoch, na tému fyzickej likvidácie ktorejkoľvek osoby. Nemal som žiadnu vedomosť o tom, že by Marián Kočner pripravoval úkladnú vraždu a nikdy som ho z takýchto aktivít nepodozrieval. Zásadne odmietam spájanie mojej osoby s týmito skutočnosťami a ohradzujem sa voči dezinformáciám, ktoré sa v tomto kontexte objavujú," tvrdí Haščák v stanovisku.

S Kočnerom sa stretával nepravidelne

Šéf finančnej skupiny tak reagoval na medializované informácie, že Kočner mal podnikateľovi pár dní pred vraždou expresívne napísať, že pracuje na odstránení nejakého muža.

Tvrdí, že autenticitu SMS správ nevie potvrdiť. "Vo svojich záznamoch som žiadnu takúto komunikáciu nenašiel. S Mariánom Kočnerom som mal sporadický vzťah, stretávali sme sa nepravidelne, niekoľkokrát do roka. Nikdy sme spolu nepodnikali."

Kočnera vnímal ako človeka, ktorý sa snaží získavať výhody a pozície z toho, že využíva informácie a svoju sieť kontaktov. 

"Bol známy aj tým, že často rôznym ľuďom na trhu posielal správy. Bol to spôsob, ktorým sa snažil udržiavať kontakt, ich obsah ale často býval bezvýznamný. Preto som takúto komunikáciu mal tendenciu ukončiť tým, že si to povieme, až keď sa najbližšie stretneme. Takto vnímam aj ten obsah, ktorý v týchto dňoch citujú médiá," pokračoval Haščák.

Nemá dôvod prihlásiť sa na polícii

Finančník vylúčil, že by sa komunikácia fyzickej likvidácie osôb, či príprav úkladnej vraždy, alebo páchania inej trestnej činnosti. Preto nevidí dôvod prihlásiť sa na polícii.

Keďže som s Mariánom Kočnerom takéto témy nikdy neriešil, nevidel som medzi tragickými udalosťami z februára a osobou Kočnera žiadnu spojitosť a nemal som žiadne informácie, či vedomosti, ktoré by mohli byť nápomocné orgánom činným v trestnom konaní," uzavrel Haščák.

Mariana Kočnera vo štvrtok obvinili z vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej bola zavraždená aj jeho snúbenica Martina Kušnírová. Prokurátori zároveň pripomenuli, že obvinenie Kočnera bude mať dopady na dĺžku prípravného konania a na to, kedy budú vznesené obžaloby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.