Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2019, 00:00

Novinár Kuciak rozplietol kauzu Donovaly aj Technopol

Ján Kuciak venoval približne polovicu svojich textov od roku 2017 Marianovi Kočnerovi. Včera ho prokuratúra obvinila z objednávky vraždy. Novinárovu likvidáciu si mal objednať pre jeho prácu.

Novinár Kuciak rozplietol kauzu Donovaly aj Technopol
Zdroj: archív

Nová kauza Technopol
Na konci roka 2016 zistili majitelia firmy Technopol Servis, že spoločnosť podozrivým spôsobom ovládla skupina ľudí blízka Marianovi Kočnerovi. Nový majiteľ z nej vyviedol 20 miliónov eur. Ján Kuciak poukázal na to, že pôvodní majitelia sa snažili ovládnutiu spoločnosti zabrániť, avšak aj v dôsledku neštandardného postupu bratislavského okresného súdu a katastra sa im to nepodarilo. Pôvodní majitelia sa s Kočnerovými ľuďmi súdili, v lete v roku 2017 však sudkyňa rozhodla v ich neprospech. Fakt, že noví majitelia akcie firmy de facto ukradli, pritom nevzala do úvahy. Kauza sa posunula začiatkom tohto roka, rozsudok bol zrušený a vyhlásený za neplatný. Celé konanie sa tak začalo od začiatku.

Komplex Five Star Residence
Dianie okolo luxusného bytového domu v Bratislave upriamilo pozornosť aj na čerstvo odsúdeného podnikateľa Ladislava Bašternáka. Ten si od štátu neoprávnene vypýtal

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.