Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2019, 00:00

Novinár Kuciak rozplietol kauzu Donovaly aj Technopol

Ján Kuciak venoval približne polovicu svojich textov od roku 2017 Marianovi Kočnerovi. Včera ho prokuratúra obvinila z objednávky vraždy. Novinárovu likvidáciu si mal objednať pre jeho prácu.

Novinár Kuciak rozplietol kauzu Donovaly aj Technopol
Zdroj: archív

Nová kauza Technopol
Na konci roka 2016 zistili majitelia firmy Technopol Servis, že spoločnosť podozrivým spôsobom ovládla skupina ľudí blízka Marianovi Kočnerovi. Nový majiteľ z nej vyviedol 20 miliónov eur. Ján Kuciak poukázal na to, že pôvodní majitelia sa snažili ovládnutiu spoločnosti zabrániť, avšak aj v dôsledku neštandardného postupu bratislavského okresného súdu a katastra sa im to nepodarilo. Pôvodní majitelia sa s Kočnerovými ľuďmi súdili, v lete v roku 2017 však sudkyňa rozhodla v ich neprospech. Fakt, že noví majitelia akcie firmy de facto ukradli, pritom nevzala do úvahy. Kauza sa posunula začiatkom tohto roka, rozsudok bol zrušený a vyhlásený za neplatný. Celé konanie sa tak začalo od začiatku.

Komplex Five Star Residence
Dianie okolo luxusného bytového domu v Bratislave upriamilo pozornosť aj na čerstvo odsúdeného podnikateľa Ladislava Bašternáka. Ten si od štátu neoprávnene vypýtal dvojmiliónovú vratku DPH za prevod bytov. Nedoplatok na daniach mala podľa daniarov aj firma, ktorá komplex postavila, čo mohlo súvisieť s nezaplatenou DPH z predaja bytov. Spoločníkom stavebnej firmy bol aj Marian Kočner. Na ďalšie podozrivé obchody v súvislosti s bytovkou v roku 2017 upozornila aj str

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.