Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.03.2019, 00:00

Bašternák si odsedí päť rokov, Ficov byt prepadne

Bašternák si odsedí päť rokov, Ficov byt prepadne
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Päť rokov väzenia, päťročný zákaz podnikania a prepadnutie celého majetku v prospech štátu. Takéto dôsledky nesie kontroverzný podnikateľ Ladislav Bašternák za to, že pred pár rokmi uplatnil svojej spoločnosti BL-202 neoprávnenú vratku dane z pridanej hodnoty vo výške takmer dvoch miliónov eur.
„Krajský súd v Bratislave nariadi výkon trestu odňatia slobody a vydá príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody. Vydaný príkaz bude poštou expedovaný oddeleniu Policajného zboru Slovenskej republiky v mieste trvalého bydliska odsúdeného,“ informoval hovorca súdu Pavol Adamčiak. Samotný podnikateľ však na štvrtkovom odvolacom konaní nebol prítomný. Pojednával za neho jeho obhajca Peter Filip.

Otáznik nad Ficovým bytom
Pobyt vo väzbe nie je to jediné, čomu bude musieť podnikateľ čeliť. Prokurátor totiž ešte pri prednesení obžaloby žiadal aj o prepadnutie podnikateľovho majetku. Filip sa vtedy vyjadril, že zastupoval v rovnakých trestných veciach mnoho klientov, no prepadnutie majetku sa žiada iba pri Bašternákovi.
Spočiatku nebolo jasné, či sa prepadnutie dotkne aj bytu, v ktorom zrejme stále žije bývalý slovenský premiér Robert Fico. Samotný byt by mal byť jedným z posledných, ktoré vlastní. Andrej Leontiev, partner advokátskej kancelárie Taylor Wessing však pre HN vysvetlil, že prepadnutie majetku by malo znamenať prepadnutie celé

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.