Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2019, 19:31

Kočner mal pred vraždou Kuciaka komunikovať s Haščákom, že pracuje na odstránení muža

Kočnera obvinili z vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej bola zavraždená aj jeho snúbenica Martina Kušnírová.

Kočner mal pred vraždou Kuciaka komunikovať s Haščákom, že pracuje na odstránení muža
Zdroj: TASR/Dušan Hein

V uznesení o vznesení obvinenia voči Marianovi Kočnerovi v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice má byť aj komunikácia Kočnera s vplyvným slovenským podnikateľom.

Informáciu priniesla TV Markíza. Kočner mal podnikateľovi pár dní pred vraždou expresívne napísať, že pracuje na odstránení nejakého muža. Podľa Denníka N má ísť o sms správu šéfovi Penty Jaroslavovi Haščákovi.

„Pýtal som sa pána Haščáka, vôbec netuší, o čo ide, a nevie si takúto komunikáciu s Kočnerom vôbec vybaviť,“ uviedol pre denník hovorca Penty Martin Danko.​

Mariana Kočnera obvinili z vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej bola zavraždená aj jeho snúbenica Martina Kušnírová. Na tlačovej konferencii o tom dnes informovali dozorujúci prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry. HN o tom informovali ako prvé.

​​"Osobitne zdôrazňujem, že uznesenie o obvinení bolo vznesené na základe objektívnych dôkazov a nie na základe informácií médií či verejného tlaku," povedal prokurátor. Kočnera obvinili 8. marca, informovaný bol o tom dnes.

Prokurátori zároveň pripomenuli, že obvinenie Kočnera bude mať dopady na dĺžku prípravného konania a na to, kedy budú vznesené obžaloby.

​Generálny prokurátor Jaromír Čižnár minulý mesiac avizoval, že by sa to malo udiať začiatkom leta. "Vyšetrovanie sa predĺži pravdepodobne o pol roka," povedal dnes jeden z dozorujúcich prokurátorov.

V súvislosti s vyšetrovaním vraždy sa podľa prokurátorov prišlo aj na ďalšie možné trestné činy, ktoré sú vedené samostatne. Je tak aj v prípade Mariana Kočnera, kde ide o ekonomickú trestnú činnosť. "Venuje sa tomu zvýšená pozornosť," dodal prokurátor. 

Prokurátor sa nechcel vyjadriť k vzťahu Kočnera a Zsuzsovej. Je to podľa neho predmetom vyšetrovania. "Mohlo by dôjsť k zverejneniu informácií, ktoré zatiaľ musia zostať v neverejnom režime." Prokurátori rovnako nechceli špecifikovať pozíciu Petra Tótha a vplyv jeho svedectva na vznesenie obvinenia voči Kočnerovi. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.