Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2019, 15:51

Obvinenie Kočnera je veľmi významný prelom, tvrdí Lipšic

Daniel Lipšic zároveň verí, že po tomto kroku budú nasledovať ďalšie.

Obvinenie Kočnera je veľmi významný prelom, tvrdí Lipšic
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Dnešný deň je jedným z najvýznamnejších od začatia vyšetrovania vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martin Kušnírovej. V reakcii na obvinenie Mariana Kočnera to uviedol advokát Kuciakovcov Daniel Lipšic. Poďakoval sa vyšetrovaciemu tímu aj dozorujúcim prokurátorom.

"Dnešné rozhodnutie o vznesení obvinenia považujem za veľmi významný prelom vo vyšetrovaní. Ako som už na začiatku hovoril, kľúčové a najdôležitejšie bude identifikovať, obviniť a postaviť pred súd objednávateľa alebo objednávateľov vraždy, pretože tí sú tí najhorší. Títo ľudia si vždy nájdu osoby, ktoré niekedy aj za niekoľko desiatok tisíc eur spáchajú takýto hrozný čin, urobia rozhodnutie od stola s pohárom koňaku v ruke, preto sú tieto osoby najhoršie a najnebezpečnejšie," uviedol.

Lipšic zároveň verí, že po tomto kroku budú nasledovať ďalšie "dôležité a významné rozhodnutia". Ako uzavrel, vyšetrovanie osoby Kočnera pokračuje ďalej aj v iných oblastiach, keďže je podľa Lipšica podozrivý z prípravy ďalších trestných skutkov. Tie sú v štádiu príprav.

Väzobne stíhaného Kočnera obvinili z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, pri ktorej zavraždili aj jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú. Kuciakovu likvidáciu si mal obvinený objednať pre jeho novinársku prácu. Potvrdili to na tlačovej konferencii Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.