Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2019, 15:43

SAS o odsúdení Bašternáka a obvinení Kočnera: Dnes je deň, kedy začala víťaziť spravodlivosť

Poslankyňa SAS Jana Kiššová spomenula, že posledné roky sme si zvykli na slovné spojenie skutok sa nestal, ale dnes nastal vážny obrat.

SAS o odsúdení Bašternáka a obvinení Kočnera: Dnes je deň, kedy začala víťaziť spravodlivosť
Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

Dnešným dňom sa začal rúcať svet kedysi nedotknuteľných osôb, povedala na margo odsúdenia Ladislava Bašternáka a obvinenia Mariana Kočnera poslankyňa opozičnej SAS Jana Kiššová. 

Na tlačovej konferencii podpredsedníčka SAS Kiššová povedala, že dnes je deň D, kedy začala víťaziť spravodlivosť. "Je to deň, kedy sa postavili odvážni prokurátori, sudcovia a policajti proti "našim ľudom"," dodala.   

Poslankyňa SAS spomenula, že posledné roky sme si zvykli na slovné spojenie skutok sa nestal, ale dnes nastal vážny obrat. "Dnešný deň je pre celé Slovensko vážnym signálom, že boj za spravodlivosť sa oplatí." 

Jej stranícky kolega Jozef Rajtár hovoril o obrovskom skoku pre spravodlivosť na Slovensku. "Dnes sa potvrdili moje slová, kedy som hovoril, že Bašternák je daňový podvodník," dodal. 

Podpredseda SAS Ľubomír Galko povedal, že odsúdenie Bašternáka a obvinenie Kočnera je to výsledok enormného tlaku občanov, médií a opozície na orgány činné v trestnom konaní. "Nezabúdame, ako za vlád Smeru unikali pred spravodlivosťou Kočner a Bašternák," povedal. 

"Príklad odsúdenia Bašternáka ukázal, že boj za spravodlivosť nie je márny," dodal Galko.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.