Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

V júni 2014 si Andrej Kiska prebral mandát prezidenta Slovenskej republiky. Robert Fico, ktorého vtedy v druhom kole porazil, bol dvojnásobným premiérom. Smer mal v tom čase väčšinu v parlamente a Kiska začínal ako nezávislý kandidát, ktorého krajina poznala len vďaka ročnej kampani a tomu, že bol riaditeľom Dobrého anjela. Za tri mesiace sa jeho pôsobenie končí. HN sa preto pozreli na jeho pozitívne kroky v prezidentskom kresle.

Protiváha vláde
Kiska často kritizoval vládu. Vrátil napríklad zákon o zmene voľby policajného prezidenta. Nepáčilo sa mu, že šéf polície mal silnejšie postavenie. Vetoval aj zákon z dielne SNS, podľa ktorého sa mal určiť počet plnohodnotných členov cirkví. Ľuďom sa pritom páčilo, že sa snažil nenapádať svojich politických oponentov. „Snažil sa držať to v medziach vecnej diskusie,“ tvrdí politologička Viera Žúborová, podľa ktorej sa ľuďom páčil jeho spôsob komunikácie a politiky. To sa ukázalo aj na prieskumoch, kde mesiace viedol ako najdôveryhodnejší politik.


Otváral sociálne témy
Kiskovým pozitívom podľa odborníkov je otváranie problémových sociálnych otázok. „

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.