Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2019, 00:00

Duál posunuli na ďalší level. Na rade sú banky

Vyučovanie priamo vo firmách sa rozširuje. Do duálneho vzdelávania sa môžu zapojiť aj študenti z obchodných akadémií. Doteraz takú možnosť nemali.

Duál posunuli na ďalší level. Na rade sú banky
Zdroj: TASR

Duálne vzdelávanie, ako ho poznáme, sa zmení. Kým doteraz bolo určené skôr pre študentov technických smerov, odteraz sa otvára aj pre iné odbory, zapájať sa idú obchodné akadémie. Učenie v škole a zároveň vo firme tak čaká aj účtovníkov, personalistov či administratívnych pracovníkov.

Študenti o tom zatiaľ nevedia

Na Slovensku máme aktuálne 48 obchodných akadémií, najviac je pritom v Bratislavskom kraji. Až polovica škôl nastupuje do systému duálneho vzdelávania. Umožnila im to novela zákona o odbornom vzdelávaní, keď sa duál otvoril pre viac odborov. Medzi školami, ktoré sa rozhodli zapojiť, je aj Obchodná akadémia na ulici Veľká okružná v Žiline. Riaditeľka Ľubica Pevná privítala, že odteraz sa môžu na duáli zúčastniť aj akadémie. „Zatiaľ sme nezaregistrovali záujem zo strany študentov, ktorí sa k nám hlásia,“ priznala však Pevná. Podľa nej ide o novinku a študentov preto mo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.