Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2019, 18:10

Národnému parku má šéfovať developer. Sulíkovci chcú nové výberové konanie

Výberového konania na obsadzovanú funkciu riaditeľa sa z dvoch prihlásených zúčastnil jeden uchádzač Rastislav Hutta.

Národnému parku má šéfovať developer. Sulíkovci chcú nové výberové konanie
Zdroj: Pixabay

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva ministerku pôdohospodárstva Gabrielu Matečnú (SNS), aby neakceptovala výsledok výberového konania na riaditeľa Štátnych lesov Tatranského národného parku (TANAP).

Liberáli chcú, aby sa šéf štátnej organizácie vyberal znova a výber korešpondoval s plnením jej hlavných činností.

Novým šéfom Štátnych lesov TANAP-u sa má stať Rastislav Hutta, ktorý je podľa SaS známy developerskými aktivitami v Nízkych Tatrách. "Je nevhodné tvrdiť, že pán Hutta skončil prvý. Bol totiž jediný, ktorý sa zúčastnil na výberovom konaní, hoci pôvodne boli dvaja uchádzači," uviedol poslanec Národnej rady SR Radoslav Pavelka (SaS).

Jeho stranícka kolegyňa a poslankyňa Anna Zemanová poukázala na "nesprávne" nastavené požiadavky výberového konania.

„Preferovalo sa lesnícke alebo ekonomické vzdelanie, pričom zo zriaďovacej listiny organizácie vyplývajú iné hlavné činnosti, a to realizovať úlohy a ciele vyplývajúcich zo zákona o ochrane prírody a krajiny," tvrdí Zemanová.  

Výberového konania na obsadzovanú funkciu riaditeľa príspevkovej organizácie Štátne lesy Tatranského národného parku Tatranská Lomnica sa z dvoch prihlásených zúčastnil jeden uchádzač Rastislav Hutta.

Výberová komisia podľa informácií uverejnených na webovej stránke ministerstva pôdohospodárstva v rámci osobného pohovoru s uchádzačom overovala jeho odborné znalosti, manažérske schopnosti a všeobecný prehľad. Na základe toho komisia navrhla Huttu vymenovať za riaditeľa organizácie. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.