Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2019, 14:54 Aktualizované dňa 11.03.2019 o 17:17

Stále máme na ministerstvách ľudí, ktorí si myslia, že "vyhraj voľby a môžeš všetko," kritizoval Kiska

Predseda ÚVO Miroslav Hlivák ocenil, že prezident prvýkrát navštívil tento úrad.

Prezident SR Andrej Kiska v pondelok ocenil Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) za zjednodušenie verejného obstarávania a za zavedenie elektronického informačného systému. Kiska sa po historicky prvej návšteve najvyššieho štátneho predstaviteľa na ÚVO nevyhol ani kritike niektorých štátnych zamestnancov na ministerstvách.

"Stále máme na ministerstvách ľudí, ktorí majú pocit, 'vyhraj voľby a môžeš všetko'. Majú tendenciu presadzovať typy zákaziek, ktoré sú ďaleko od toho, ako by mala naša moderná spoločnosť narábať s prostriedkami našich občanov," povedal prezident.

ÚVO podľa neho zohráva v spoločnosti dôležitú úlohu. "Cez ich ruky ročne pretečie cez päť miliárd eur, pre ktoré tento úrad skontroluje či proces bol hospodárny," pripomenul Kiska.

Prezident upozornil na to, že najmä menšie obce sa obávajú verejného obstarávania pre jeho zložitosť. "Som veľmi rád, že ma pán predseda ubezpečil, že proces bude zjednodušený, aby sa nikto nebál. Aby softvér previedol procesom verejného obstarávania a nastavil užívateľovi pomocnú ruku," dodal

Predseda ÚVO Miroslav Hlivák ocenil, že prezident prvýkrát navštívil tento úrad. "Pozícia úradu bola doteraz v spoločnosti zaznávaná," povedal.

Postavenie ÚVO v spoločnosti považuje Hlivák za kľúčové najmä pre navrátenie dôvery spoločnosti v štát. Návštevu prezidenta vníma Hlivák ako prejav dôvery v činnosť tohto úradu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.