Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2019, 13:38 Aktualizované dňa 11.03.2019 o 14:20

Čo som banka, aby som dal niekomu sto miliónov? Érsek prezradil, aký dlh vznikol na Višňovom

  • Kompletná kľúčová diaľnica z Bratislavy do Košíc bude hotová do konca roka 2025.
  • Minister dopravy Árpád Érsek sa ohradil voči tomu, že by mohol za meškanie diaľnice.
  • Minister hovoril aj o tom, čo bude jeho úlohou v súvislosti so stavbou tunela Višňové.
Čo som banka, aby som dal niekomu sto miliónov? Érsek prezradil, aký dlh vznikol na Višňovom
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Minister dopravy Árpád Érsek v relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo povedal, že kompletná kľúčová diaľnica z Bratislavy do Košíc bude hotová do konca roka 2025.

"Ak pôjdeme takýmto tempom, akým ideme teraz a nebudeme mať zdržanie na Višňovom, tak podľa môjho názoru a mojich odhadov je to koniec roku 2025," povedal minister.

Termín diaľnice

Moderátor Braňo Závodský ministrovi pripomenul, že dokončenie v diaľnice je v Programovom vyhlásení vlády v roku 2020.

"To som nepovedal. To neviem kto tam dal. To by som nebol ministrom. Ja som bol prvý, ktorý povedal, že skôr ako rok 2025 by som to nevidel," bránil sa Érsek.

Minister sa ohradil aj voči tomu, že by mohol za meškanie diaľnice. Spomínal tri úseky.

"Úsek Hubová - Ivachnová stál rok a pol. Nastúpil som do funkcie a ide to. Pokračujú ďalej a stihnú to v termíne. Južný obchvat Prešova bol predražený. Stiahol som 15 miliónov z tej ceny. Tiež idú a nemeškajú. Tretia vec, ktorú som ešte ja začal, je úsek Budimír - Bidovce. Nemeškajú, robia a odovzdajú diaľnicu," vysvetlil Érsek.

Érsek: Čo som banka?

Minister dopravy v rozhovore hovoril aj o tom, čo bude jeho úlohou v súvislosti so stavbou tunela Višňové. Minulý týždeň predložil materiál s riešeniami na vládu.

Zhotoviteľ Salli-Dúha, ktorému sme vypovedali zmluvu, musia spraviť bankovú garanciu a zaplatiť dlhy subdodávateľom, ktoré sú približne 40 miliónov. Po druhé, že nebudú blokovať stavbu pred nástupom nového zhotoviteľa, aby sa nestalo, že to nebudú blokovať. Po tretie musia čo najrýchlejšie začať inventúru," hovorí Érsek.

Na margo toho, že majiteľ Dúhy Miroslav Remeta povedal, že keby im ministerstvo dalo 100 miliónov eur, tak to končia, Érsek hovorí jasne. "Čo som banka? Keby som bol banka, tak by som im možno mohol požičať sto miliónov. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.