Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.03.2019, 00:00

Čaputová by vyjednávala, Kotleba by zvesil európske vlajky

Čaputová by vyjednávala, Kotleba by zvesil európske vlajky
Zdroj: Peter Mayer

Vo včerajšej politickej diskusii Na telo na Markíze sa stretla štvorica prezidentských kandidátov s vysokými preferenciami: Zuzana Čaputová, Štefan Harabin, Marián Kotleba a Miroslav Šefčovič. HN prinášajú najdôležitejšie posolstvá každého z nich.


Zuzana Čaputová
Podpredsedníčka Progresívneho Slovenska v diskusii uviedla, že by pred poverením konkrétneho politika vymenovaním vlády využila priestor na vyjednávanie. Poverenie by tak nedala automaticky víťazovi volieb, čo je podľa nej „v medziach ústavy“. Aj v tejto diskusii zdôraznila svoj proeurópsky postoj, pričom upozornila, že otázka migrantov nie je aktuálna, keďže ako ukazujú čísla, do Európy ich prichádza čoraz menej. Zároveň však dodala, že má „veľký rešpekt k obavám a pocitu bezpečnosti našich obyvateľov“. Taktiež sa vyjadrila k pochybnostiam, ktoré sa objavili okolo predsedu Progresívneho Slovenska Ivana Štefunka. O celú kauzu sa detailne zaujímala priamo u Štefunka, skonštatovala však, že aj naďalej má jej dôveru.


Maroš Šefčovič
Šefčovič sa musel veľkú čas

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.