Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.03.2019, 19:38

Most-Híd nerozumie obratu postoja Danka k financovaniu ozbrojených síl

Andrej Danko pohrozil odchodom z koalície.

Most-Híd nerozumie obratu postoja Danka k financovaniu ozbrojených síl
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Most-Híd nerozumie radikálnemu obratu postoja strany SNS k financovaniu ozbrojených síl.

Reaguje tak na vyhlásenie predsedu Národnej rady SR a SNS Andreja Danka o možnom odchode SNS z vlády v prípade, ak bude prijatá finančná pomoc USA na rekonštrukciu vojenských letísk na Slovensku. Stanovisko poskytla hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár.

​Spojenecké investície do infraštruktúry ozbrojených síl by podľa strany mali byť vo všeobecnosti vnímané pozitívne.

"Predstavitelia SNS vrátane ministra obrany v diskusiách o nevyhovujúcom stave našej armády doteraz argumentovali tým, že ozbrojené sily sú podfinancované. Preto nerozumieme radikálnemu obratu stanoviska SNS, ktorým naznačuje, že finančných prostriedkov je zrazu dosť," uvádza sa v stanovisku.

Výsledky rokovaní, ktoré s americkou stranou vedie ministerstvo zahraničných vecí, musia byť podľa Mosta-Híd v súlade so záujmami SR a jej právnym poriadkom.

Andrej Danko v diskusnej relácii televízie TA3 V politike okrem pohrozenia odchodom z koalície avizoval, že ak budú rokovania o ponuke pokračovať, národniari budú iniciovať uznesenie NR SR.

To má viesť k zastaveniu rokovaní rovnako ako v prípade globálneho paktu o migrácii.

"Slovensko má dosť svojich peňazí, nikdy žiadne iné vojská okrem cvičení na území SR byť nemôžu," zdôraznil Danko, podľa ktorého si musí Slovensko platiť obranyschopnosť z vlastných zdrojov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.