Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.03.2019, 12:47

"Je to na smiech, čo tu predvádzate." Sulík sa pochytil s Dankom kvôli jeho návrhom

Richard Sulík vyčítal šéfovi parlamentu a SNS Andrejovi Dankovi, že nemá vyčíslené dopady na masívne znižovanie daní.

Richard Sulík a Andrej Danko
Zdroj: RTVS

SaS je dlhodobo za znižovanie daní, preto podporujeme Dankov návrh, aj keď máme k nemu aj výhrady. Vyhlásil to šéf SaS Richard Sulík v relácii RTVS O 5 minút 12.

Sulík vyčítal šéfovi parlamentu a SNS, že nemá vyčíslené dopady na masívne znižovanie daní. Šéf liberálov kritizoval aj osobitný odvod pre reťazce, ktorý nazval "Dankova daň."

​"Je to na smiech, čo tu predvádzate. To nie je reforma, to je strieľanie sadzieb od pásu. Na rovinu si zároveň treba povedať, aký výpadok to spôsobi v štátnom rozpočte prvý rok a aké budú dopady," povedal Sulík.

Dankovi odkázal, že nemá nič premyslené ani zrátané a len strieľa.

Danko reagoval slovami, že sa nebojí masívne znížiť dane. V stredu o tom bude debatovať na koaličnej rade s partnermi so Smeru a Mostu_Híd.

SNS okrem zníženia DPH na potraviny navrhuje nižšiu DPH na noviny, časopisy a periodiká, klesnúť má aj daň z príjmu právnických osôb z 21 percent na 15 percent.

Ďalším opatrením má byť zrušenie koncesionárskych poplatkov pre seniorov a poberateľov dávok v hmotnej núdzi, upraviť sa má i podmienka poskytovania stimulov.

SNS tiež navrhuje zavedenie povinnosti uvádzať pôvod mäsa v reštauračných a stravovacích zariadeniach.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.