Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.03.2019, 10:57

Tisícky domácností ostali na Slovensku bez elektriny. Dôvodom je silný vietor

Najzasiahnutejšími oblasťami sú Liptov a južné okresy stredného Slovenska.

Tisícky domácností ostali na Slovensku bez elektriny. Dôvodom je silný vietor
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Na území stredného Slovenska ostali pre silný vietor tisícky domácností bez elektrickej energie. Energetici zmobilizovali pohotovostných pracovníkov a intenzívne pracujú na odstraňovaní všetkých porúch.

"V noci mal vietor takú intenzitu, že vo viacerých regiónoch spôsobil výrazné výpadky elektriny. Stredoslovenská distribučná (SSD) eviduje aktuálne 15 porúch na úrovni vysokého napätia. Mimo prevádzky je takmer 190 distribučných trafostaníc, v dôsledku čoho nemá elektrinu viac ako 15 tisíc odberných miest," informoval o tom hovorca SSD Miroslav Gejdoš.

Najzasiahnutejšími oblasťami sú podľa jeho slov Liptov a južné okresy stredného Slovenska. Energetici riešia poruchy v týchto obciach: Jakubovany, Malatíny, Demänovská Dolina (okres Liptovský Mikuláš); Likavka, Ľubochňa (okres Ružomberok); Oravský Podzámok (okres Dolný Kubín); Krpáčovo (okres Brezno); Hriňová (okres Detva); Fiľakovo, Rapovce, Lipovany, Radzovce (okres Lučenec); Málinec (okres Poltár) a Hrachovo (okres Rimavská Sobota).

"Najčastejšie sú na príčine porúch pretrhané vodiče alebo poškodené izolátory. Na viacerých miestach sa však stále uskutočňuje iba vyhľadávanie poruchy v teréne. Vo všetkých prípadoch robia dispečing aj terénni pracovníci SSD všetko, čo je v ich silách, aby dodávku elektriny obnovili čo najskôr. V tých oblastiach, kde je to možné, zásobujú odberateľov z iných okruhov vedenia," dodal Gejdoš.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.