Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.03.2019, 19:03 Aktualizované dňa 14.04.2019 o 16:28

Dostal do väzenia Černáka, kvôli Mellovi ho spochybnil Spišiak. Kto je Milan Lučanský?

  • Šéfom polície sa stane aktuálny dočasný policajný prezident Milan Lučanský. Má za sebou dlhoročnú policajnú prax.
  • Lučanský sa do análov slovenskej kriminalistiky zapísal ako ten, kto prispel k dolapeniu Mikuláša Černáka.
  • Na druhej strane sa v minulosti hovorilo aj o nadštandardných vzťahoch Lučanského s mafiánom Karolom Mellom.
  • Jaroslav Spišiak nepriamo naznačil možnú spoluprácu medzi elitným policajtom a členom podsvetia.
  • Lučanský bol v minulosti kritizovaný aj za stretnutie s dunajskostredským mafiánskym bosom Ľudovítom Sátorom na území Maďarska.

Milan Lučanský sa zaslúžil o zosadenie kráľa podsvetia Mikuláša Černáka. Na druhej strane je kritizovaný za stretnutie s mafiánom Ľudovítom Sátorom či za udržiavanie vzťahov s ľuďmi s pochybnou minulosťou. Aktuálneho dočasného policajného prezidenta Lučanského ministerka Saková vymenuje policajným prezidentom na ďalšie štyri roky.

​​Nástup v ťažkom čase

Lučanský nahradil vo vedení Policajného zboru Tibora Gašpara minulý rok v máji. Ten z lukratívnej funkcie odišiel po spoločensko-mediálnej kritike aj v súvislosti s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka. Lučanský ihneď po nástupe do funkcie čelil očakávaniam práve ohľadne riešenia prípadu zabitého novinára. Krátko po jeho zvolení zarezonovalo spoločnosťou zadržanie Mariana Kočnera a jeho následné väzobné stíhanie vo veci televíznych zmeniek voči Markíze odobrené Najvyšším súdom. Kočner bol neskôr obvinený aj z objednávky vraždy Kuciaka.

Lučanského krátka kariéra vo vedení polície však v prípade vyšetrovania vraždy rýchlo priniesla prvé ovocie. Koncom októbra totiž elitné policajné Lynx komando zadržalo v Kolárove trojicu podozrivých z úkladnej vraždy, možného sprostredkovateľa činu Zoltána Andruskóa, Tomáša Szabóa a Miroslava Marčeka. O deň neskôr muži zákona zadržali aj Alenu Zsuzsovú, ktorá je v súčasnosti obvinená z objednávky vraždy.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.