Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.03.2019, 19:03 Aktualizované dňa 14.04.2019 o 16:28

Dostal do väzenia Černáka, kvôli Mellovi ho spochybnil Spišiak. Kto je Milan Lučanský?

  • Šéfom polície sa stane aktuálny dočasný policajný prezident Milan Lučanský. Má za sebou dlhoročnú policajnú prax.
  • Lučanský sa do análov slovenskej kriminalistiky zapísal ako ten, kto prispel k dolapeniu Mikuláša Černáka.
  • Na druhej strane sa v minulosti hovorilo aj o nadštandardných vzťahoch Lučanského s mafiánom Karolom Mellom.
  • Jaroslav Spišiak nepriamo naznačil možnú spoluprácu medzi elitným policajtom a členom podsvetia.
  • Lučanský bol v minulosti kritizovaný aj za stretnutie s dunajskostredským mafiánskym bosom Ľudovítom Sátorom na území Maďarska.

Milan Lučanský sa zaslúžil o zosadenie kráľa podsvetia Mikuláša Černáka. Na druhej strane je kritizovaný za stretnutie s mafiánom Ľudovítom Sátorom či za udržiavanie vzťahov s ľuďmi s pochybnou minulosťou. Aktuálneho dočasného policajného prezidenta Lučanského ministerka Saková vymenuje policajným prezidentom na ďalšie štyri roky.

​​Nástup v ťažkom čase

Lučanský nahradil vo vedení Policajného zboru Tibora Gašpara minulý rok v máji. Ten z lukratívnej funkcie odišiel po spoločensko-mediálnej kritike aj v súvislosti s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka. Lučanský ihneď po nástupe do funkcie čelil očakávaniam práve ohľadne riešenia prípadu zabitého novinára. Krátko po jeho zvolení zarezonovalo spoločnosťou zadržanie Mariana Kočnera a jeho následné väzobné stíhanie vo veci televíznych zmeniek voči Markíze odobrené Najvyšším súdom. Kočner bol neskôr obvinený aj z objednávky vraždy Kuciaka.

Lučanského krátka kariéra vo vedení polície však v prípade vyšetrovania vraždy rýchlo priniesla prvé ovocie. Koncom októbra totiž elitné policajné Lynx komando zadržalo v Kolárove trojicu podozrivých z úkladnej vraždy, možného sprostredkovateľa činu Zoltána Andruskóa, Tomáša Szabóa a Miroslava Marčeka. O deň neskôr muži zákona zadržali aj Alenu Zsuzsovú, ktorá je v súčasnosti obvinená z objednávky vraždy.

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.