Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2019, 14:01

Sulíkovci chcú zosadiť ministra Érseka, začali zbierať podpisy

Hlavným bodom kritiky liberálov sú problémy okolo výstavby tunelu Višňové.

Sulíkovci chcú zosadiť ministra Érseka, začali zbierať podpisy
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Liberáli z opozičnej strany SaS volajú po odvolaní šéfa rezortu dopravy Arpáda Érseka. Hlavným bodom kritiky liberálov sú problémy okolo výstavby tunelu Višňové.

„Je esenciou neschopnosti ministra Érseka a odsúva dostavenie tunela na neurčito,“ kritizuje SaS. Liberáli ohlásili, že sa budú snažiť odvolať šéfa rezortu na pôde parlamentu.

„Preto sme sa rozhodli osloviť všetky demokratické opozičné strany a hľadať podporu na zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady SR, kde sa rozhodne, koľko poslancov ešte stále dôveruje ministrovi dopravy,“ uviedli saskári.

Podľa opozičníkov si minister zaslúži kritiku aj napríklad za „zavedenie stratových IC vlakov, meškanie všetkých rozostavaných úsekov diaľnic.“

„Ide aj o dlhodobé podfinancovanie údržby ciest 1. triedy vrátane mostov či vyhadzovanie peňazí na štúdie realizovateľnosti na národného lodného a leteckého dopravcu, keď už sedliackym rozumom musel vedieť, že to je neekonomické,“ povedal tímlíder SaS pre dopravu Miroslav Ivan.

Minister Érsek len včera ohlásil vypovedanie zmluvy s firmami Salini Impregilo a Dúha, s ktorými bol rezort nespokojný pre výrazné omeškanie prác na stavbe.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.