Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.03.2019, 12:35 Aktualizované dňa 07.03.2019 o 16:36

O post policajného prezidenta zabojuje Lučanský. Hlási sa aj šéf komanda Lynx, ktorý mal nezhody s Gašparom

Komando Štefana Hamrana napríklad zasahovalo aj v Komárne, kde zadržalo obvinených z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Do boja o post šéfa polície sa hlási aj súčasný policajný prezident Milan Lučanský. Informáciu definitívne potvrdil na policajnom Facebooku“Po zvážení všetkých pre a proti som sa rozhodol, že zabojujem a budem kandidovať na post prezidenta Policajného zboru,” napísal Lučanský

Výber nového šéfa polície prebehne podľa nového zákona, ktorý stanovuje napríklad výberové komisie, verejné vypočutie na výbore pre obranu a bezpečnosť a aj schválenie kandidáta nadpolovičnou väčšinou výboru.

Ešte pred ním potvrdil prihlásenie do výberového konania aj šéf elitného komanda Lynx Štefan Hamran. Informáciu priniesla televízia JOJ.

Kandidáti na post šéfa polície sa môžu hlásiť už len do piatka. Hamran však pre televíziu túto informáciu nepotvrdil ani nevyvrátil.

"Zatiaľ sa k tomu nechcem vyjadrovať. Prosím vás, aby ste to rešpektovali," povedal pre HN Hamran. Podľa neho je na túto pozíciu prihlásených málo uchádzačov.   

​Jeho komando Lynx napríklad zasahovalo aj v Komárne, kde zadržalo obvinených z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

​Hamran mal pred časom aj spory s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom. Mali diametrálne odlišný pohľad na to, akým smerom by sa mala uberať služba osobitného určenia.“

„Boli to profesionálne vzťahy. Pán Tibor Gašpar a ja sme mali diametrálne odlišný pohľad na to, akým smerom by sa mala uberať služba osobitého určenia. A tým som povedal asi všetko,“ povedal pre HN šéf kukláčov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.