Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.03.2019, 14:15

Roztržka s Rusmi. Prekročili normy slušného správania, kritizuje Lajčák

Ministerstvo zahraničných vecí pripravuje odpovednú nótu pre ruské veľvyslanectvo.

Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku pred niekoľkými dňami Ministerstvu zahraničných vecí a európskych záležitostí doručilo diplomatickú nótu.

V nej sa pýta, či sú kritické názory voči Rusku, ktoré prezentuje štátny tajomník Ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák (Most-Híd) vo svojom článku, oficiálnou pozíciou Slovenska.

Pred stredajším rokovaním vlády o tom informoval šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD). "My pripravujeme odpovednú nótu, v ktorej povieme, že nie sú," dodal.

Lajčák však zároveň odsúdil aj vyjadrenie veľvyslanectva, ktoré na sociálnej sieti o Ondrejcsákovi napísalo, že "kým je takýto úradník vo vedení vojenského rezortu, slovenská verejnosť sa skutočne nemôže cítiť bezpečne".

Touto vetou podľa Lajčáka veľvyslanectvo prekročilo normy slušného správania. "Absolútne mu neprísluší hodnotiť, kto zastáva ústavnú funkciu v našej krajine a to bude aj súčasťou odpovede," zdôraznil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.