Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2019, 00:00

Kritizované učebnice matematiky ministerstvo vymení

Rezort školstva roky školám distribuuje matematiku, z ktorej učitelia nechcú učiť.

Kritizované učebnice matematiky ministerstvo vymení
Zdroj: Pavol Funtál

Najkritizovanejšie učebnice, ktoré žiaci druhého stupňa na základných školách používajú na hodinách matematiky, sa majú vymeniť. Rezort školstva chystá verejné obstarávanie. Robí tak však až po viac ako roku od pôvodného plánu učebnicu matematiky vymeniť. Učitelia síce už roky tvrdia, že táto pomôcka je pre nich nepoužiteľná, jej výmena sa však stopla po poslednej výmene ministrov.

Nová matematika
Od roku 2011 rezort školstva distribuuje školám učebnice na predmet matematiky z vydavateľstva Orbis Pictus Istropolitana. Učiteľom sa však už od začiatku nepáčila a kritizovali ju. Matematikár Viktor Križo učí predmet už viac ako desať rokov. „Od začiatku používam iné učebnice. Našťastie rodičia súhlasili a združenie rodičov kúpilo škole iné,“ vysvetľuje pedagóg zo Základnej školy na Dubovej ulici v Bratislave, podľa ktorého podobne postupuje viac matematikárov. Dokazuje to aj prieskum Štátneho pedagogického ústavu, ktorý sa ešte v roku 2015 pýtal učiteľov, ako sú spokojní s učebnicami, ktoré im dodáva ministerstvo. Matematiky dostali najhoršie hodnotenie spomedzi učebníc, ktoré sa používajú na druhom stupni zákl

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.