Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2019, 00:00

Nemocnice nemajú na rekreačné poukazy

Nemocnice ani poisťovne nemajú peniaze na rekreačné poukazy či sociálne balíčky. Hrozia preto ústavnými žalobami či bojkotom reformy.

Nemocnice nemajú na rekreačné poukazy
Zdroj: TASR

Nemocnica je komplexné pracovisko a v žiadnej z nich nie je súčet zdravotníkov a technických pracovníkov nižší ako 49. Aj im preto od začiatku roka pribudla povinnosť preplácať svojim zamestnancom časť výdavkov na oddych. Od mája im zrejme výdavky zvýši aj ďalšia nádielka sociálnych balíčkov.

Nezriedka notoricky zadlžené zdravotnícke zariadenia však na takú štedrú politiku nemajú dostatok peňazí, upozorňuje Asociácia nemocníc Slovenska. „Napriek tomu, že je deklarovaný rekordný rozpočet pre zdravotníctvo, tak sa už vo februári dostávame do situácie, keď nevieme, či bude sociálny balíček a ako bude hradený, a vieme o tom, že nie sú hradené rekreačné poukazy,“ upozornil viceprezident asociácie Igor Pramuk. Asociácia združuje 75 malých a stredných nemocníc, dovedna im chýba na rekreačné poukazy a sociálne balíčky približne sedemnásť miliónov eur z celkových 65 chýbajúcich miliónov, ďalšie milióny budú zrejme potrebovať veľké štátne univerzitné a fakultné nemocnice. Prvé kolá rokovaní so zdravotnými poisťovňami pritom ukázali, že peňazí nazvyš v rozpočte nie je. Pritom už dnes zdravotníctvo disponuje 1,23-miliardovým rozpočtom, kto

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.