Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2019, 11:00 Aktualizované dňa 01.03.2019 o 11:30

Chceme bojovať za Európu, vyhlásil Matovič a predstavil kandidátku do eurovolieb

Volebným lídrom strany bude Igor Matovič.

Chceme bojovať za Európu, vyhlásil Matovič a predstavil kandidátku do eurovolieb
Zdroj: TASR/ Jakub Kotian

Líder obyčajných ľudí Igor Matovič predstavil kandidátku hnutia do volieb do Európskeho parlamentu. Matovič povedal, že jeho kandidáti chcú "bojovať za Európu, je to náš spoločný dom, v ktorom máme možno malú, ale vlastnú izbu." 

Ako uviedol Matovič, predstavitelia OĽaNO sú eurorealisti. "Nie sme slepo veriaci, ale sme ľudia, ktorí tento projekt vyznávajú a chcú, aby bol zachovaný, ale zároveň vidia chyby," popísal ich postoj k Európskej únii. 

​Kandidátku do volieb povedie samotný Matovič, ktorý však do Bruselu odísť nechce. Dvojkou kandidátky je Michal Šípoš, nasleduje bývalý splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity.

Na ďalšej priečke je bývalá europoslankyňa Zita Pleštinská. Za ňou nasleduje len 21-ročný Dominik Drdúl. Na šiestom mieste kandidátky je bývalá poslankyňa Eva Horváthová, za ktorou nasleduje Milan Potocký. 

​Ďalšími kandidátmi OĽaNO sú: Lucia Greškovitsová, Igor Dušenka, Dušan Šándor, Lucia Rennerová, Pavol Jusko, Eva Ivanovová a Matúš Bystriansky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.