Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2019, 00:00

Apple Pay prichádza. Banky vyjde draho

Prevádzkovateľ platby by mal získať z každej platby dve promile a od bánk si bude pýtať registračný poplatok prevyšujúci jedno euro.

Apple Pay prichádza. Banky vyjde draho
Zdroj: Reuters

Dnes je to presne rok, odkedy sa na našom trhu zaviedli platby prostredníctvom Google Pay. Napriek úvodnému váhaniu Slovákov si služba získava čoraz viac priaznivcov. Tento rok však mieri na náš trh najväčšia konkurencia Googlu v oblasti platieb – Apple Pay. Priaznivci značky nahryznutého jablka sa už nevedia dočkať, no podľa informácií HN si prevádzkovateľ služby na našich bankách poriadne zgustne. Údajne získa takmer dve promile z každej platby a aj registračný poplatok vo výške približne 1,17 eura.
Takú skúsenosť majú aj českí bankári. Český denník E15 sa odvoláva na blízke zdroje z českých bánk. „Na Apple Pay tak trochu krvácame. Zatiaľ čo Google Pay nás takmer nič nestojí, Apple si účtuje ťažké peniaze,“ povedal pre denník E15 pod podmienkou anonymity zdroj blízky vedeniu českej banky. Na Slovensku by to nemalo byť inak.

Strážené tajomstvo
Prísne tajné – tak sú označené všetky informácie okolo zavedenia Apple Pay na Slovensku. Rovnaké je to aj v prípade poplatkov. Podľa informácií z bankového prostredia HN, slovenské banky zavedú Apple Pay ešte v júni tohto roku. Napriek rôznym informáciám, ktoré prebehli médiami, presný dátum však pravdepodobne poznajú len manažéri firmy v Silicon Valley. „Predpokladám, že Apple Pay k nám príde niekedy do

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.