Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.03.2019, 00:00

Apple Pay prichádza. Banky vyjde draho

Prevádzkovateľ platby by mal získať z každej platby dve promile a od bánk si bude pýtať registračný poplatok prevyšujúci jedno euro.

Apple Pay prichádza. Banky vyjde draho
Zdroj: Reuters

Dnes je to presne rok, odkedy sa na našom trhu zaviedli platby prostredníctvom Google Pay. Napriek úvodnému váhaniu Slovákov si služba získava čoraz viac priaznivcov. Tento rok však mieri na náš trh najväčšia konkurencia Googlu v oblasti platieb – Apple Pay. Priaznivci značky nahryznutého jablka sa už nevedia dočkať, no podľa informácií HN si prevádzkovateľ služby na našich bankách poriadne zgustne. Údajne získa takmer dve promile z každej platby a aj registračný poplatok vo výške približne 1,17 eura.
Takú skúsenosť majú aj českí bankári. Český denník E15 sa odvoláva na blízke zdroje z českých bánk. „Na Apple Pay tak trochu krvácame. Zatiaľ čo Google Pay nás takmer nič nestojí, Apple si účtuje ťažké peniaze,“ povedal pre denník E15 pod podmienkou anonymity zdroj blízky vedeniu českej banky. Na Slovensku by to nemalo byť inak.

Strážené tajomstvo
Prísne tajné – tak sú označené všetky informácie okolo zavedenia Apple Pay na Slovensku. Ro

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.