Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Dve trestné oznámenia za tunelovanie nemocníc v Rimavskej Sobote a Žiari nad Hronom podá hneď po vzniku novej vlády Úrad Banskobystrického samosprávneho kraja. Obe nemocnice spravuje bratislavská nezisková organizácia Nemocnice a polikliniky. Podľa župana Milana Murgaša (Smer-SD) do vzniku novej vlády nemajú záruku, či orgány činné v trestnom konaní oznámenia prijmú a budú riešiť v prospech občanov. "Podali sme už viacero trestných oznámení v iných veciach a snahou príslušných orgánov bolo veci odložiť."
Predseda i zastupiteľstvo sa zhodli na tom, že zmluvy o prenájme nemocníc v Rimavskej Sobote, Lučenci, vo Zvolene a v Žiari nad Hronom neziskovým organizáciám sú pre kraj nevýhodné. Schválilo ich bývalé zastupiteľstvo župy a v decembri 2004 ich podpísal bývalý krajský šéf Milan Marčok. Neziskovky napríklad získali majetok, ale všetky záväzky, ktoré vyplynuli z predchádzajúcej činnosti nemocníc, zostali župe. "Paradoxné je, že náš majetok užívajú, ale aj odpisy znášame my. Na toto pochybenie už poukázal aj Najvyšší kontrolný úrad," argumentuje Murgaš.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.