Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2019, 09:55 Aktualizované dňa 25.02.2019 o 11:50

Za slušné Slovensko mobilizuje ľudí k prezidentským voľbám. Konkrétneho kandidáta nepodporia

Organizátori za dva týždne prejdú 40 miest po celom Slovensku.

Organizátori protestu Karolína Farská a Juraj Šeliga
Zdroj: Youtube

Organizátori protestov, Iniciatíva Za slušné Slovensko, idú mobilizovať Slovákov, aby išli voliť. Počas nasledujúcich dvoch týždňov organizujú diskusie po celom Slovensku.

Spoluorganizátor Juraj Šeliga tvrdí, že v prvom kole prezidentských volieb nepodporia žiadneho konkrétneho kandidáta. "Chceme, aby ľudia išli voliť proeurópskeho kandidáta, ktorý sa hlási k demokratickým hodnotám," povedal Šeliga.

Organizátori za dva týždne prejdú 40 miest. "Pripravili sme noviny, knihy a dotazník. Chceme sa ľudí pýtať, ako si oni predstavujú slušné Slovensko," doplnil Šeliga.

"Vyberali sme mestá podľa toho, kde máme kolegov – spoluorganizátorov a zároveň podľa toho, kde je nízka volebná účasť, kde boli preferencie fašistických strán, kde vnímame potrebu dialógov o demokratickom smerovaní krajiny a dôležitosti volieb," spresnila Eva Lavríková z iniciatívy. Cestu po Slovensku si hradia zo svojho transparentného účtu, na ktorom sú podľa Šeligu finančné dary od ľudí zo Slovenska. Od marca 2018 do súčasnosti sa podľa jeho slov na účte vyzbieralo 190-tisíc eur.

Na post prezidenta SR je 14 kandidátov, dve ženy a 12 mužov. O hlasy Slovákov v marcových voľbách sa uchádzajú v abecednom poradí zoradení kandidáti: Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Robert Mistrík, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

Voľby prezidenta SR sa uskutočnia 16. marca, prípadné druhé kolo 30. marca.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.