Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2019, 00:00

Štát dá v septembri na školské pomôcky päť miliónov

Štát dá v septembri na školské pomôcky päť miliónov
Zdroj: Pavol Funtál

Zošity či perá, ale aj výkresy, farby a plastelína. Toto všetko by mali dostať prváci na základných školách od štátu už v septembri. Podľa premiéra Petra Pellegriniho ide o dôležitú pomoc rodinám a deťom v čase, keď sa štátu darí. Odborníci sú však voči tomuto opatreniu skeptickí. Podobnú pomoc totiž rodinám ponúkajú krajiny, ktoré majú kvalitné školstvo.

Sociálne slabým už pomáhame
Rezort práce sto eur na pomôcky obhajuje tým, že by sa mal znížiť výrazný tlak na peňaženky rodičov. „Návrh je v štádiu rozpracovania a precizovania,“ potvrdil hovorca ministerstva práce Michal Stuška. Nie je teda jasné, či príspevok od štátu poputuje priamo školám alebo do peňaženiek rodičov. Štát už pritom príspevky na školské potreby poskytuje aj teraz. Nárok na ne majú deti v hmotnej núdzi v materských a základných školách. „Minulý rok sme pomohli 45-tisíc deťom a vynaložené prostriedky predstavovali sumu 756-tisíc eur,“ doplnil Stuška.


Na jedno dieťa bola dotácia vo výške 33,20 eura. Deti v hmotnej núdzi ju dostávajú dvakrát do roka – vo februári a v sept

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.