Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2019, 00:00

Bugár: Prezident tu má byť pre všetkých

HN uverejňujú sériu rozhovorov so šiestimi najvážnejšími kandidátmi na post hlavy štátu. Aj na otázku, ako chce spájať roztrieštenú voličskú základňu, odpovedal kandidát Mosta-Híd Béla Bugár.

Vaša podpora sa v prieskumoch pohybuje okolo piatich až siedmich percent. Ako sa na tieto prieskumy pozeráte? Rezignovali ste už na možnosť, že sa stanete hlavou štátu, alebo si myslíte, že stále máte reálnu šancu?
Vyzerám tak, akoby som rezignoval? Ja som bojovník. A viete, aké sú takéto prieskumy. Ich výsledky závisia od toho, kto ich objednáva a akým spôsobom sa vykonávajú. Robia sa v nich aj chyby. Veď ešte nedávno, zhruba pred tromi týždňami, mi tie prieskumy ukazovali nad desať percent. A zrazu to bolo 6,5 či 7,5 percenta. Dokonca druhý prieskum ukázal, že ak Marian Kotleba odstúpi, tak v tom momente mi podpora narastie na osem percent. Žeby mi kotlebovci dávali hlas? Takže naozaj nie je dôležité, čo je v prieskumoch.

Čo je teda podľa vás dôležité?
Ja stále hovorím, že netreba byť úspešný v prieskumoch, ale priamo vo voľbách. V každom prípade to, čo som si určil ako záväzok, teda že sa budem snažiť dostať do druhého kola, chcem určite docieliť.

Považujete kandidatúru v prezidentských voľbách za bodku za vašou politickou kariérou? Alebo je vašou motiváciou skôr snaha zviditeľniť Most-Híd?
Stále chcete, aby som končil (úsmev). Ja nekončím. Musím však povedať, že ešte nikdy nebola na Slovensku taká situácia, ako je teraz. A nikdy nebolo také napätie v Európskej únii a na celom svete, ako je dnes. Práve toto je mojou motiváciou. Za tých 29 rokov v politike som získal také skúsenosti, aké nemá nikto. Dokonca ani František Mikloško, ktorý musel istý čas rozhodovať, keď nastala istá napätá a chúlostivá situácia.


Aké skúsenosti máte konkrétne na mysli?
Boli sme predsa napríklad pri boji proti mečiarizmu, pri vstupe do Európskej únie a Severoatlantickej aliancie či pri zrušení Mečiarových amnestií. Museli sme sa rozhodnúť, čo je pre nás lepšie – buď naše záujmy, alebo záujmy štátu. Keby to boli naše záujmy, tak by sme po vražde Jána Kuciaka určite odstúpili a položili túto vládu. Ale vidíte – každý prieskum ukazuje, že nie je možné postaviť stabilnú vládu a

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.