Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2019, 00:00

Bugár: Prezident tu má byť pre všetkých

HN uverejňujú sériu rozhovorov so šiestimi najvážnejšími kandidátmi na post hlavy štátu. Aj na otázku, ako chce spájať roztrieštenú voličskú základňu, odpovedal kandidát Mosta-Híd Béla Bugár.

Vaša podpora sa v prieskumoch pohybuje okolo piatich až siedmich percent. Ako sa na tieto prieskumy pozeráte? Rezignovali ste už na možnosť, že sa stanete hlavou štátu, alebo si myslíte, že stále máte reálnu šancu?
Vyzerám tak, akoby som rezignoval? Ja som bojovník. A viete, aké sú takéto prieskumy. Ich výsledky závisia od toho, kto ich objednáva a akým spôsobom sa vykonávajú. Robia sa v nich aj chyby. Veď ešte nedávno, zhruba pred tromi týždňami, mi tie prieskumy ukazovali nad desať percent. A zrazu to bolo 6,5 či 7,5 percenta. Dokonca druhý prieskum ukázal, že ak Marian Kotleba odstúpi, tak v tom momente mi podpora narastie na osem percent. Žeby mi kotlebovci dávali hlas? Takže naozaj nie je dôležité, čo je v prieskumoch.

Čo je teda podľa vás dôležité?
Ja stále hovorím, že netreba byť úspešný v prieskumoch, ale priamo vo voľbách. V každom prípade to, čo som si určil ako záväzok, teda že sa budem snažiť dostať do druhého kola, chcem určite docieliť.

Považujete kandidatúru v prezidentských voľbách za bodku za vašou politickou kariérou? Alebo je vašou motiváciou skôr snaha zviditeľniť Most-Híd?
Stále chcete, aby som končil (úsmev). Ja nekončím. Musím však povedať, že ešte nikdy

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.