Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2019, 10:52 Aktualizované dňa 22.02.2019 o 11:50

Matovič si nevybral. V prvom kole prezidentských volieb nedá nikomu priamu podporu

Podľa šéfa OĽaNO sú voliči Matovičho hnutia trochu viac naklonení na stranu Roberta Mistríka.

Matovič si nevybral. V prvom kole prezidentských volieb nedá nikomu priamu podporu
Zdroj: TASR

OĽaNO nepodporí v prvom kole prezidentských volieb priamo žiadneho kandidáta. Na brífingu to vyhlásil šéf obyčajných Igor Matovič.

Môžme odporúčať, ale budeme stáť na našom pôvodnom vyhlásení, že podporujeme troch kandidátov, ktorí reprezentujú demokratické spektrum a to Je František Mikloško, Robert Mistrík a Zuzana Čaputová," tvrdí Matovič.

Dôverujeme našim voličom, veríme v ich zdravý rozum. Boli by sme radi, aby demokratickí kandidáti mali v merku zodpovednosť do poslednej chvíle a nedovoli, aby sa Štefan Harabin dostal do druhého kola," povedal Matovič.

Boli by sme veľmi radi, aby sa ľudia pri výbere z týchto kandidátov veľmi dobre rozhodli. Štefan Harabin má veľa skrytých voličov, ktorí sa v prieskumoch nepriznajú, napriek tomu im dýcha na päty."

Matovič doplnil, že v druhom kole sa zapojí do kampane a priamo podporí demokratického kandidáta, ktorý uspeje v prvom kole. Podľa neho sú voliči Matovičovho hnutia trochu viac naklonení na stranu Roberta Mistríka.

Podľa poslanca OľaNO Jána Budaj sú tieto prezidentské voľby festival demokracie a je šancou ukázať, že sa kandidáti neprišli hrať na straníckom piesku.

Správu budeme aktualizovať.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.