Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2019, 14:38

Bývalý detektív: Z postupu polície pri vyšetrovaní vraždy Kuciaka som bol zarazený

  • Exkriminalista Jozef Vachálek zhodnotil v HNtelevízii postupy mužov zákona rok po úkladnej vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.
  • Dopustili sa policajti pochybení?
  • A bola kritika Roberta Krajmera oprávnená?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

„Na základe mojich dlhoročných skúseností a prvotných informácií, ktoré pochádzali z miesta činu a informovali o nich média, boli tam určité pochybenia,“ povedal pre HNtelevíziu bývalý detektív Jozef Vachálek, ktorý sa v minulosti podieľal na vyšetrovaní únosu Michala Kováča ml., prípadoch mafiánskych vrážd či vyšetrovaní sériových vrážd Ondreja Riga.

Oneskorená obhliadka

Podľa Vachálka je problematická aj rétorika šéfa policajného zboru Tibora Gašpara či niektoré „spomalené“ kroky polície. „Ostal som trochu zarazený, keď po mesiaci začali policajti robiť širšiu obhliadku miesta činu. Jednoznačne to bolo už neskoro. V prípade, ak obete nájdu napríklad večer, tak širšiu obhliadku treba vykonať minimálne aspoň na druhý deň,“ povedal.

Zároveň dodal, že mesačný časový rámec môže poskytnúť páchateľovi príležitosť zahladiť prípadné stopy.

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.