Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2019, 00:00

Popravu vykonali za pár minút

Dvojnásobnej úkladnej vražde predchádzala detailná príprava a obhliadky bydliska Jána Kuciaka.

Prvá zmienka o úmysle naplánovať a vykonať úkladnú vraždu padla na prelome rokov 2017 a 2018. Požiadavku Alena Zsuzsová načrtla Zoltánovi Andruskóovi na súkromnom stretnutí v aute pred jej domom. Sľúbila mu odmenu 50-tisíc eur a strhnutie 20-tisícového dlhu. Od toho momentu sa plán okolo vraždy dal do pohybu a naberal čoraz reálnejšie kontúry.

Podnikateľ Andruskó dostal od Zsuzsovej fotografie a videá mapujúce život Jána Kuciaka, ktoré následne odovzdal známemu Tomášovi Szabóovi, ktorého si vybral ako vykonávateľa činu. Začiatkom februára sa vo Veľkej Mači začali objavovať na striedačku Peugeot so striebornou Škodou Superb. Szabó niekoľkokrát využil obchádzku prostredia aj peši. Po siedmej návšteve Mače bol už zrejme utvrdený v tom, v ktorý deň úkladnú vraždu vykoná.


Výstrely v dome
Podvečer 21. februára Miroslav Marček odviezol Szabóa na okraji dediny, v ktorej Kuciak býval. Muži si rozdali mobilné telefóny

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.