Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2019, 00:00

Popravu vykonali za pár minút

Dvojnásobnej úkladnej vražde predchádzala detailná príprava a obhliadky bydliska Jána Kuciaka.

Prvá zmienka o úmysle naplánovať a vykonať úkladnú vraždu padla na prelome rokov 2017 a 2018. Požiadavku Alena Zsuzsová načrtla Zoltánovi Andruskóovi na súkromnom stretnutí v aute pred jej domom. Sľúbila mu odmenu 50-tisíc eur a strhnutie 20-tisícového dlhu. Od toho momentu sa plán okolo vraždy dal do pohybu a naberal čoraz reálnejšie kontúry.

Podnikateľ Andruskó dostal od Zsuzsovej fotografie a videá mapujúce život Jána Kuciaka, ktoré následne odovzdal známemu Tomášovi Szabóovi, ktorého si vybral ako vykonávateľa činu. Začiatkom februára sa vo Veľkej Mači začali objavovať na striedačku Peugeot so striebornou Škodou Superb. Szabó niekoľkokrát využil obchádzku prostredia aj peši. Po siedmej návšteve Mače bol už zrejme utvrdený v tom, v ktorý deň úkladnú vraždu vykoná.


Výstrely v dome
Podvečer 21. februára Miroslav Marček odviezol Szabóa na okraji dediny, v ktorej Kuciak býval. Muži si rozdali mobilné telefóny určené na akciu v hodnote 80 eur. Nechceli používať z bezpečnostných dôvodov súkromné telefóny. Expolicajt s deväťmilimetrovým Lugerom s tlmičom sa vydal uličkami Veľkej Mače skrytý v tme skorého večera. Pred Kuciakovým domom, ktorý novinár so snúbenicou rekonštruoval, počkal približne dve hodiny. Novinár meškal pre pokazenú batériu v aute. Ján Kuciak nezamykal, takže muž s elitným bezpečnostným výcvikom vnikol do domu bez väčších problémov. Prvý výstrel z pištole zasiahol najskôr Martinu Kušnírovú v oblasti koreňa nosa. Dva výstrely v blízkosti srdca následne zasiahli aj investigatívneho novinára. Dvojnásobná v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.