Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2019, 00:00

Príprava na výstavbu veľkých projektov sa zmení. Má byť jednoduchšia

Ministerstvo životného prostredia pomôže plánom rezortu dopravy zjednodušiť prípravu stavieb.

Príprava na výstavbu veľkých projektov sa zmení. Má byť jednoduchšia
Zdroj: TASR

Vláda chystá veľké zmeny v stavebníctve. Ministerstvá dopravy a životného prostredia pracujú na zjednodušení legislatívy, ktorá komplikuje život projektantom aj staviteľom. Konkrétne ide o stavebný zákon a legislatívu o posudzovaní vplyvov stavieb na životné prostredie. Výsledkom budú dva úplne nové zákony, ktoré majú zrýchliť výstavbu, zjednodušiť prácu podnikateľom a úradníkom.

Námietky od laikov

Ako už HN v minulosti informovali, rezort dopravy pod vedením Árpáda Érseka na stavebnom zákone pracoval niekoľko mesiacov. Nová úprava zlúči samostatné územné a stavebné konanie do jedného procesu, čím ušetrí čas strávený papierovačkami napríklad pred výstavbou diaľnic „Momentálne finalizujeme nové stavebné predpisy, ktoré majú nahradiť súčasný, vyše 40 rokov platný stavebný zákon. Predpokladáme, že v prvom štvrťroku 2019 začneme legislatívny proces, od pr

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.