Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2019, 18:30

Projekt Penty vs. Rázsochy: Takto sa vyvíjajú preteky o novú bratislavskú top nemocnicu

Búranie starej stavby nemocnice Rázsochy sa opäť odkladá.

Projekt Penty vs. Rázsochy: Takto sa vyvíjajú preteky o novú bratislavskú top nemocnicu
Zdroj: Svet zdravia

Skelet štátnej nemocnice mal zmiznúť z povrchu už vlani na jeseň. Dodnes sa tak nestalo a chvíľu to ešte potrvá. Práce momentálne brzdí spor o to, kto bude búrať. Úrad pre verejné obstarávanie zamietol námietku talianskej firmy Despe, ktorá v tendri neuspela.

​Napadla kritérium zrecyklovať a opätovne použiť všetok stavebný odpad. Taliani sa proti rozhodnutiu Úradu plánujú odvolať, čo bude znamenať ďalšie meškanie.

„V tejto chvíli študujeme rozhodnutie a plánujeme podať odvolanie na Radu Úradu pre verejné obstarávanie,“ avizoval mediálny zástupca spoločnosti Peter Marčan. Úrad má rozhodnúť v lehote štyridsaťpäť dní, proces sa však podľa hovorkyne Úradu Janky Zvončekovej môže natiahnuť, ak bude potrebné požiadať o stanovisko expertov.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.