Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2019, 14:30 Aktualizované dňa 19.02.2019 o 15:52

Fico nebude kandidovať na ústavného sudcu

Šéf Smeru povedal, že sa nezúčastní voľby ústavných sudcov.

Fico nebude kandidovať na ústavného sudcu
Zdroj: Reuters

Šéf Smeru Robert Fico nebude kandidovať v ďalšej voľbe na ústavného sudcu. Potvrdil to na brífingu po predsedníctve Smeru.

"Nechcem ani pri tajnej voľbe vyvolávať podozrenia, že ideme niečo ovplyvňovať. Nebudem kandidovať, nezúčastním sa volieb, ale nevylučujem, že ma tu o 12 rokov má opäť neuvidíte, ak budem živý a zdravý," povedal Fico.

Fico povedal, že teraz sa bude sústrediť na to, aby stranu doviedol k víťazstvu v parlamentných voľbách. "Priorita strany Smer je úplne jasná. Dovládnuť do marca 2020. Nedať šancu opozícií, ktorá rozdáva len chaos, chaos a chaos," dodal Fico. 

Tvrdí, že pri voľbe ústavných sudcov bude Smer za každú cenu trvať na tajnej voľbe. "Títo sudcovia v prípade verejnej voľby, keď budú vedieť, kto ich volil či nevolil, nemôžu byť nestranní a spravodliví, lebo sú môžu vybavovať účty v súdnych konaniach," skonštatoval Fico, ktorý dodal, že aj koaliční partneri chcú už rokovať o možnosti tajnej voľby.

"Dáva to predpoklad, že navolíme ústavných sudcov. Nebudeme ustupovať z našej požiadavky, že táto voľba musí byť tajná," vysvetľuje Fico.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.