Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.02.2019, 00:00

Exministri školstva a ich kauzy: pochybné tendre a drahé nákupy

Exministri školstva a ich kauzy: pochybné tendre a drahé nákupy
Zdroj: TASR/Marko Erd

Na stoličke ministra školstva sa vystriedalo počas histórie samostatného Slovenska dokopy 19 šéfov rezortov. Mnohí z nich podobne ako Lubyová čelili odvolávaniu a volebné obdobie na ministerstve nedokončili. HN vám prinášajú prehľad posledných piatich z nich, ktorých sprevádzali kontroverzné tendre a podozrenia zo šafárenia s verejnými zdrojmi.

Peter Plavčan (SNS)
marec 2016 – august 2017
Vo funkcii ministra pôsobil necelé dva roky. V auguste 2017 bol Plavčan kritizovaný za netransparentné prideľovanie eurofondov na vedu a výskum. Z projektov predložených slovenskými univerzitami a Slovenskou akadémiou vied totiž neuspel žiaden. To viedlo k otvorenému listu rektorov a vyvolalo mediálnu pozornosť spochybňujúcu transparentnosť výberového procesu. 300 miliónov eur bolo pridelených len súkromným firmám, pričom pri viacerých boli nejasné majetkové prepojenia a oprávnenosť dotácií. Od 1. októbra 2018 pôsobí ako rektor na Vysokej škole Danubius v Sládkovičove.


Juraj Draxler (Smer)
november 2014 – marec 2016
Musel riešiť pretrvávajúce štrajky učiteľov, ich požiadavky napokon aj tak nesplnil. Draxlera však „preslávila“ najmä kauza s predraženými sifónmi, ktoré nakúpila organizácia spolupra

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.