Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2019, 00:00

Harabin pre HN: Postavenie Slovenska je hanebné. Treba to zmeniť

HN uverejňujú sériu rozhovorov so šiestimi najvážnejšími kandidátmi na post hlavy štátu. Aj na otázku, akú pozíciu má mať Slovensko v rámci Európskej únie, odpovedal nezávislý kandidát Štefan Harabin.

Aktívne chodíte v rámci predvolebnej kampane po slovenských regiónoch, oslovujete ľudí. Zaujala ma fialová farba, ktorú ste si pre kampaň zvolili...
Je to farba kresťanstva. Arméni ako prví prijali na svete prijali kresťanstvo v roku 301, teda ešte pred Rímskou ríšou. A práve oni majú fialovú farbu aj na svojej vlajke. Zároveň je to tiež farba spravodlivosti. Veď aj na talároch je fialové lemovanie.Náboženskú otázku vyťahujú aj iní kandidáti. Do akej miery ide z vašej strany o účelovosť a snahu naháňať nových voličov?
Aká účelovosť? Ja som pravoslávny kresťan a nikdy som ním ani neprestal byť. V dnešnej situácii ide v Európe o záchranu štátu, pretože Maroš Šefčovič a ďalší kandidáti chú dať našu suverenitu obnovujúcej sa Franskej ríši. To by znamenalo zánik štátu. Tieto kroky Európskej únie sú totiž cielené na zánik kresťanskej, teda aj slovenskej rodiny.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.