Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2019, 00:00

Pokladnice na eKasu firmy zatiaľ nekúpia

Finančnej správe zatiaľ neprišla ani jedna žiadosť o certifikáciu novej pokladnice, ktorú budú podnikatelia onedlho musieť používať.

Pokladnice na eKasu firmy zatiaľ nekúpia
Zdroj: TASR

Už onedlho budú musieť byť všetky pokladnice napojené na Finančnú správu, podnikatelia sa však zatiaľ na nový systém veľmi pripraviť nemohli. Aj keď eKasa bude povinná pre nové firmy už od apríla a pre ostatných od júla, daniari začali certifikovať zariadenia a softvér, ktorý napojenie umožní, iba minulý týždeň. Aj preto firmy považujú termín na zavedenie za priskorý.


Technikov je málo
Ako uviedla Drahomíra Adamčíková z komunikačného oddelenia Finančnej správy, so začatím certifikácie čakali na výrobcov pokladníc, ktorí „v týchto dňoch finalizujú technické parametre svojich pokladníc tak, aby spĺňali podmienky potrebné pre certifikáciu, teda aby sme nemuseli podľa zákona žiadosť zamietnuť“. Podľa jedného z výrobcov sa však mala certifikácia pôvodne začať už v januári a celý proces sa tak posunul o viac ako mesiac. Adamčíková však vysvetlila, že s výrobcami sa pravidelne stretávali, a tak vedeli, že žiadosti začnú prichádzať až v týchto dňoch. No a napriek tomu, že certifikácia už je možná, zatiaľ ne

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.