Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2019, 07:25 Aktualizované dňa 18.02.2019 o 12:15

Zvládli sme to, hodnotí Vallo po prvej vážnej skúške dopravy v Bratislave od spustenia obmedzení

​Uzavreté sú Mlynské Nivy a viaceré zjazdy z Prístavného mosta ako aj križovatka pod ním zvaná Rondel.

Zvládli sme to, hodnotí Vallo po prvej vážnej skúške dopravy v Bratislave od spustenia obmedzení
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V priebehu piatka 15. 2. začalo hlavné mesto postupne uzatvárať viaceré kľúčové tepny, čím sa začali najväčšie dopravné obmedzenia v histórii mesta.

​Uzavreté sú Mlynské Nivy a viaceré zjazdy z Prístavného mosta ako aj križovatka pod ním zvaná Rondel. Keďže bolo spustenie obmedzení naplánované na piatok, víkend v Bratislave bol ešte pokojný.

Skúška ohňom nastala dnes ráno, kedy väčšina ľudí smerovala do roboty.

Ranné kolóny v Bratislave podľa primátora neboli väčšie ako obvykle, MHD stíhala väčší nápor cestujúcich a jazdila bez väčšieho zdržania.

"Nemôžeme povedať, že to najhoršie je za nami, ale môžeme povedať, že Bratislavčanky a Bratislavčania sa na prvé ráno pripravili a sami výrazne pomohli tomu, že sa v našom meste dalo jazdiť, presúvať aj dýchať," uviedol na sociálnej sieti Vallo.
V pondelok ráno si primátor cielene vyskúšal všetky tri druhy dopravy – auto, MHD aj presun pešo. "Žiadna cesta mi netrvala dlhšie ako obvykle," povedal Vallo.

Situáciu okolo Mlynských nív a Bajkalskej sme sledovali naživo:

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.