Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2019, 18:09 Aktualizované dňa 16.02.2019 o 18:32

KDH sa rozhodlo. V prvom kole prezidentských volieb podporí Mikloška

Podľa Hlinu si Slovensko už nemôže dovoliť ďalšie predlžovanie agónie Smeru.

KDH sa rozhodlo. V prvom kole prezidentských volieb podporí Mikloška
Zdroj: TASR/Dano Veselský

KDH na Republikovej rade rozhodlo, že strana podporí v prvom kole prezidentských volieb Františka Mikloška. V druhom kole buď Roberta Mistríka, alebo Mikloška, záleží, kto sa tam dostane.

Pri téme prezidentských volieb sme sa ocitli v ťažkej a zaujímavej situácii. Rada prijala uznesenie, podľa ktorého KDH v prvom kole podporuje pána Františka Mikloška v jeho zápase o lepšie Slovensko, do ktorého vstúpil ako kandidát,“ píše predseda hnutia Alojz Hlina v tlačovej správe.

​Podľa Hlinu si Slovensko už nemôže dovoliť ďalšie predlžovanie agónie Smeru-SD, rovnako ako si nemôže dovoliť našu krajinu opätovne vystaviť tieňom mečiarizmu.

"Pre rozvoj Slovenska je dôležité nie hľadanie rozdielov, ale toho, čo nás spája. Ak toho, čo nás spája je viac ako toho, čo nás rozdeľuje, je potom racionálnou voľbou zodpovedných politikov k takýmto riešeniam pristúpiť. Preto kresťanskí demokrati v prvom kole prezidentských volieb rešpektujú, ak si naši členovia, sympatizanti a voliči budú vyberať z dvojice mien František Mikloško alebo Róbert Mistrík," doplnil Hlina.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata