Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2019, 13:05

"Cez toto vlak nejde. Sme za tajnú voľbu." Erik Tomáš poprel dohodu, ktorú spomínal Bugár

  • Podľa poslanca Most-Híd Tibora Bastrnáka však v klube vnímali situáciu tak, že dohoda bola.
  • V opakovanej marcovej voľbe kandidátov na sudcov ÚS bude Smer-SD podľa Tomáša presadzovať tajnú voľbu.
"Cez toto vlak nejde. Sme za tajnú voľbu." Erik Tomáš poprel dohodu, ktorú spomínal Bugár
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Žiadna koaličná dohoda na šiestich kandidátoch na sudcov Ústavného súdu nebola. V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to vyhlásil poslanec Smeru Erik Tomáš.

Podľa poslanca Most-Híd Tibora Bastrnáka však v klube vnímali situáciu tak, že dohoda bola. Dodal, že Most-Híd už netrvá na verejnej voľbe.

​Tomáš poprel koaličnú dohodu, o ktorej hovoril aj predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

"Žiadna koaličná dohoda na šiestich kandidátoch nebola. V poslaneckom klube Smeru-SD bol jedným z návrhov dohodnúť sa aspoň na šiestich kandidátoch. Ale ak je na tom dohoda, musia sa na tom dohodnúť lídri koaličných strán," priblížil poslanec.

V opakovanej marcovej voľbe kandidátov na sudcov ÚS bude Smer-SD podľa Tomáša presadzovať tajnú voľbu. "My sme nevolili v týchto dvoch kolách práve pre to, lebo voľba sa v poslednom možnom momente zmenila z tajnej na verejnú," uviedol s tým, že "cez toto vlak nejde" a Smer bude trvať na tajnej voľbe, o čom bude ešte s bugárovcami rokovať

Podľa Bastrnáka je pre Most-Híd principiálne, aby bol Ústavný súd funkčný. "Keď sa dohodneme v koalícii na menách, tak pokojne môžeme voliť aj tajne," vyhlásil.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.