Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.02.2019, 10:00 Aktualizované dňa 16.02.2019 o 15:19

Bugár pripúšťa, že ustúpi Smeru. Most si už vie predstaviť aj tajnú voľbu sudcov

  • Most už aj rovnako ako SNS pripúšťa možnosť tajnej voľby.
  • Bugár je ochotný ustúpiť Smeru v tom prípade, že sa dohodnú na výbere aspoň šiestich kandidátov.
  • Bugár povedal, že zásadný postoj Mostu nemôže byť dôvodom na pád vlády.

Pre stranu Most je kľučové, aby malo Slovensko fungujúci Ústavný súd, vyhlásil Béla Bugár na brífingu. Most už aj rovnako ako SNS pripúšťa možnosť tajnej voľby. Bugár je ochotný ustúpiť Smeru v tom prípade, že sa dohodnú na výbere aspoň šiestich kandidátov.

"Ak sa dohodneme ohľadne mien ústavných sudcov, tak je jedno, či budeme hlasovať verejne alebo tajne," vyhlásil Bugár.

"Nekšeftujeme s Ústavným súdom"

Podpredseda parlamentu povedal, že zásadný postoj Mostu nemôže byť dôvodom na pád vlády. Zdôraznil však, že za Fica jeho strana v ďalšje voľbe hlasovať nebude a nepodporí ho tak v boji o Ústavný súd. "Nekšeftujeme s Ústavným súdom," povedal Bugár.

"Ale ak by sme sa nedohodli a ak by niekto pretláčal v rámci koalície kandidátov, s ktorými sa my nestotožňujeme, nemôžeme si dovoliť, že napokon s pomocou ĽSNS dôjde k zvoleniu a my za to budeme vinní. Preto, ak sa nedohodneme, budeme za verejnú voľbu," dodal.

Bugár o údajných Ficových vyhrážkach

Na otázku HN, či sa Fico vyhrážal Bugárovi, že mu odvolá ministrov. "Čítal som to v novinách, mne také vyhrážky neboli povedané. Viete, už som dosť dlho v politike, aby som necúvol, a potom je to zodpovednosť toho dotyčného, ktorý sa vyhráža. Mne to takto povedané nebolo," vyjadril sa šéf Most-Híd.

Vo štvrtok parlament opakovane volil kandidátov na ústavný súd, z ktorých si mala následne vybrať hlava štátu. Voľba dopadla neúspešne s nulovým skóre, pretože poslanecký klub Smeru vhodil do hlasovacej urny prázdne volebné lístky.

Nebola to náhoda, bol to úmysel, ktorý niekto sledoval,“ povedal na margo neúspešného hlasovania pre HN Peter Kresák počas príchodu na Republikovú radu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.