Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2019, 13:24

V Smere sa začala skutočná bitka. Pellegrini chce využiť šancu, tvrdí politológ

  • Tomáš Koziak tvrdí, že spor o voľbe ústavných sudcov je kvôli egu Roberta Fica.
  • Politológ vyhlásil, že Fico a ani Smer to nemôžu hodiť na koaličných partnerov, ani na nikoho iného.
  • Za Pellegriniho vyjadrením vidí politológ fakt, že premiér chce využiť svoju šancu.

V Smere teraz príde určite k mocenskému stretu ľudí, ktorých môže zastupovať premiér Peter Pellegrini a ľudí, ktorí sú okolo Roberta Fica.

Tvrdí to politológ Tomáš Koziak v reakcii na Pellegriniho, ktorý sa vyhranil voči postupu Roberta Fica pri voľbe ústavných sudcov.

Mocenská konfrontácia

"Toto je otvorená mocenská konfrontácia. Začala sa v strane skutočná politická bitka, čo sa ukáže pri najbližšom hlasovaní. Vtedy uvidíme, kto bude mať navrch," povedal pre HNonline Koziak.

Podľa neho sa Fico správa tak, akoby mu bolo všetko jedno. "Musí sa to odzrkadliť aj na preferenciách Smeru. Toto nie je však o Smere, je to o osobnom egu Roberta Fica. Mám taký pocit, že toto budú ťažko zvládať aj jeho voliči," doplnil Koziak.

Okolo Ústavného súdu tak vznikla patová situácia, za ktorú môže iba Smer. Politológ tvrdí, že Fico a ani Smer to nemôžu hodiť na koaličných partnerov, ani na nikoho iného. "Danko aj Bugár chcú tento problém vyriešiť, im ani tak na tom, aby bol Fico predsedom Ústavného súdu, nezáleží," konštatuje Koziak.

"Pellegriniho to môže poškodiť"

Za Pellegriniho vyjadrením vidí fakt, že premiér chce využiť svoju šancu.

Podľa neho si Pellegrini uvedomuje, že táto situácia Smeru veľmi škodí. "Týka sa to nezvládnutého ega Roberta Fica. Pellegrini s tým nič nemá, ale ako človeku, ktorý je možno spájaný s budúcnosťou Smeru, toto môže do budúcnosti veľmi poškodiť."

Koziak tvrdí, že Pellegrini nechce niesť zodpovednosť za to, kam ťahá v tomto momente Fico Smer kvôli egu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.