Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2019, 19:12 Aktualizované dňa 14.02.2019 o 21:15

Reakcie na voľbu ústavných sudcov: Matovič vyzval Pellegriniho, aby prevzal Smer. Číž hovorí, že ani pápež nie je zvolený na prvýkrát

Opoziční aj koaliční politici reagujú na voľbu kandidátov na ústavných sudcov v parlamente.

Veronika Remišová (OĽaNO): ""Vidíme, že dnes v tomto kľúčovom okamihu sa poslanci koalície zase hádajú a nedokázali sa zhodnúť na osemnástich menách. Vidíme, do akého chaosu dostala koalícia Slovensko."

Béla Bugár: "Ústavný súd bude dva mesiace neuznášaniaschopný. Nie je zodpovedné takto ho zablokovať. Smer-SD urobil zlé rozhodnutie."

Ján Budaj (OĽaNO): „Koalícia podrazila a podpílila jeden z pilierov ústavnosti, Ústavný súd. Tu pred našimi očami sa rozložila vládna koalícia."

Miroslav Číž (Smer):  "Voľba kandidátov na ústavných sudcov je zložitá, ani pápež nie je zvolený na prvýkrát."

Gábor Gál (Most-Híd): "Je pre mňa neakceptovateľné, a teraz už nerealizovateľné predlžovať mandát súčasným sudcom, preto v čo najkratšej dobe očakávam od predsedu NR SR vyhlásenie ďalšieho kola voľby."

Igor Matovič (OĽaNO): "Koalícia sa dohodla na šiestich menách. Len s jedným problémom, že pri dohode nebol Fico. Správa sa ako malý chlapec, ktorému zoberiete autíčko a rozbije celé ihrisko, lebo sa mu nedovolili hrať. Chceli by sme vyzvať premiéra Pellegriniho, ktorý je ticho. Nastal čas, aby ste buchli po stole, prebrali Smer a ukázali Ficovi kde je jeho miesto."

Juraj Blanár (Smer): "Keď sme volili riaditeľa RTVS tak súhlasili, aby bola tajná voľba a aj pri iných ďalších prípadoch súhlasili s tajnou voľbou. Podľahli koaliční partneri opozičným tlakom či tlakom prezidenta?"

Stanovisko SaS: "Koalícia strán Smer-SD, SNS a Most-Híd chladnokrvne ochromila najdôležitejšiu súdnu inštanciu na Slovensku – Ústavný súd. Základné práva a slobody občanov sa ocitli vo vážnom ohrození. Možno ešte väčšom ako za čias mečiarizmu.

Dankova SNS je typická obchodnícka strana, ktorá podľa všetkého nedostala za svoje hlasy dostatočne veľkú korisť, čo je dôvod, pre ktorý nebola prístupná k dohode. 

Najväčším sklamaním je Béla Bugár a jeho Híd. Mohol sa v mene ochrany slovenskej ústavnosti dohodnúť s opozíciou, ale radšej sa vydal na cestu, ktorá môže skončiť totálnym odklonom Slovenska od právneho štátu."

Stanovisko Petra Pellegriniho: "Predseda vlády sa k aktuálnej situácii vyjadrí počas piatka 15. februára." uviedla pre TASR hovorkyňa premiéra Patrícia Macíková.   

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.