Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2019, 19:00 Aktualizované dňa 14.02.2019 o 19:07

Béla Bugár: Vyhrážky boli rôzne. Vzťah s Ficom je teraz na bode mrazu

Šéf Mosta-Híd tvrdí, že Robert Fico odignoroval dohodnuté stretnutia.

Šéf Most-Híd Béla Bugár priznal, že s Robertom Ficom má teraz vzťah na bode mrazu. Dôvodom je, že sa nedohodli na voľbe ústavných sudcov.

Bugár tvrdí, že Fico odignoroval dohodnuté stretnutia.

Problém s Ficom

"Ja mu nevidím do hlavy. Mal prísť včera o druhej, neprišiel, mal prísť ráno, neprišiel. Tak neviem, nevidím mu do hlavy," povedal Bugár. 

Dodal, že Ústavný súd bude dva mesiace neuznášaniaschopný. Podľa Bugára nie je zodpovedné takto ho zablokovať, Smer-SD urobil zlé rozhodnutie.  O konci koalície ani menšinovej vláde Bugár nehovorí.

Strany Most-Híd a SNS podľa Bugára hlasovali podľa dohody, teda volili šiestich kandidátov, na ktorých sa zhodli. Problém mal u seba podľa Bugára Smer-SD.

Bugár zároveň potvrdil, že predseda Smeru-SD Robert Fico nebol na koaličných rokovaniach, na ktorých sa partneri snažili nájsť dohodu.

Bugár: Nerozumiem postupu Smeru

Bugár nerozumie postupu Smeru-SD. "Nemyslíme si, že je zodpovedné zablokovať takto fungovanie ústavného súdu," vyhlásil s tým, že koaličný partner neurobil dobré rozhodnutie. Nefunkčnosť ústavného súdu je podľa Bugár teda zodpovednosť koaličného partnera. V súvislosti s voľbou a situáciou v koalícii počul rôzne vyhrážky.

Most-Híd sa podľa Bugára snažil o zvolenie kandidátov. Dodal, že ak by prešla dohoda koalície a boli by zvolení aspoň šiesti kandidáti, prezident SR Andrej Kiska by mohol vymenovať troch a ústavný súd by bol funkčný. "Nenastala by súčasná situácia," poznamenal.

Parlament ani v opakovanej voľbe nikoho nezvolil, a tak prezident SR Andrej Kiska nemá ako vymenovať nových ústavných sudcov. V sobotu 16. februára sa skončí funkčné obdobie deviatim z 13 ústavných sudcov. Keďže parlament kandidátov nezvolil, bude nová voľba.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.