Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2019, 18:30

"Zápchy, ktoré boli ráno a večer, budú celý deň." Ako to zmení Bratislavu?

Polícia povolá do Bratislavy hliadky aj z iných regiónov krajiny a na monitorovanie dopravy nasadí vrtuľník.

Cestovanie ľudí, ktorí pravidelne dochádzajú do Bratislavy autom po diaľnici D1 od Trnavy alebo po ceste 63 od Dunajskej Stredy, sa v piatok výrazne skomplikuje. Začína sa realizácia dvoch kľúčových stavebných projektov – hlavnej autobusovej stanice a obchvatu R4D7. S tým spojené historicky najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v hlavnom meste majú potenciál paralyzovať dopravu v celých štvrtiach.

„Očakávame, že to, čo dnes zažívame ako najhoršiu dopravnú situáciu so zápchami ráno a večer, bude počas celého dňa,“ uviedol starosta Ružinova Martin Chren.

Magistrát preto apeluje na vodičov, aby využili odstavné parkoviská a do centra mesta pokračovali hromadnou dopravou. HN prinášajú odpovede na najdôležitejšie otázky o vzniknutej situácii.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.